Noworoczny koncert filharmonii

Opowieścią o przygodach Sindbada Żeglarza rozpoczęło się noworoczne spotkanie z muzykami Lubuskiego Biura Koncertowego. Artyści, posługując się wieloma wyjątkowymi instrumentami, przenieśli naszych przedszkolaków w niezwykły świat muzyki. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem i zachwytem wysłuchały koncertu.

Podobne wpisy

  • Wyjazd zerówek na spektakl pt. „Dziadek do orzechów”

    Dnia 4.12 nasze „zerówki” wybrały się na Uniwersytet Zielonogórski, aby obejrzeć spektakl pt. „Dziadek do Orzechów” w wykonaniu teatru muzycznego „Forte”.Spektakl był bardzo barwny i pełen muzyki. Tancerze zaprezentowali niezwykłe choreografie, a scenografia oraz kostiumy pozwoliły przenieść się w magiczny świat Klary, tajemniczego Dziadka do Orzechów oraz Krainy Słodyczy.  Cała wycieczka przebiegła w miłej atmosferze….

  • Walentynki 

    W naszym przedszkolu obchodziliśmy „Walentynki”.  Tego dnia dzieci brały udział w zabawach tematycznych, wykonywały piękne walentynkowe prace plastyczne oraz rozmawiały o życzliwości i przyjaźni. Nie zabrakło czerwonych dekoracji, serduszek oraz miłej, serdecznej atmosfery. Był to dzień pełen uśmiechu, radości i okazywania sobie wzajemnej sympatii. 

  • Wizyta św. Mikołaja

    Wizyta św. Mikołaja to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci chwil w roku. Nasz niezwykły gość, w towarzystwie swoich elfów, odwiedził nasze przedszkolaki. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze dla Mikołaja, a w zamian otrzymały piękne prezenty. Spotkanie przebiegło w ciepłej, radosnej atmosferze i wywołało na twarzach dzieci wiele uśmiechu. Święty Mikołaju, bardzo cieszymy…

  • Powitanie wiosny- Żabki

    W grupie „Żabki” odbyło się radosne powitanie wiosny, podczas którego dzieci poznały tradycję związaną z Marzanną. Następnie wyruszyliśmy na spacer z Marzanną, żegnając zimę i witając wiosnę. Po powrocie dzieci wykonały prace plastyczne inspirowane wiosenną pogodą. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z gaikiem.

  • Pasowanie – Misie

    W grupie Misie odbyła się uroczystość „Pasowanie na przedszkolaka”. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny- zaśpiewały piosenki, zatańczyły oraz powiedziały wierszyki. Pani wicedyrektor przedszkola uroczyście pasowała dzieci na przedszkolaka. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie dzieciom dyplomów oraz słodkości przygotowanych przez radę rodziców przedszkola, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i liczne brawa.