Podobne wpisy
„Eko-wierszowanki” – I edycja konkursu recytatorskiego
PrzezDarekW naszym przedszkolu odbyła się I edycja konkursu recytatorskiego o tematyce ekologicznej pod tytułem „Eko-wierszowanki”. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji Dnia Ziemi. Zadaniem uczestników było przygotowanie wspólnie z rodzicami w domu wiersza o tematyce ekologicznej, a następnie zaprezentowanie go przed publicznością w przedszkolu. Nasze przedszkolaki wykazały się ogromną odwagą, zaangażowaniem oraz wrażliwością na piękno przyrody….
Wyjazd zerówek na spektakl pt. „Dziadek do orzechów”
PrzezDarekDnia 4.12 nasze „zerówki” wybrały się na Uniwersytet Zielonogórski, aby obejrzeć spektakl pt. „Dziadek do Orzechów” w wykonaniu teatru muzycznego „Forte”.Spektakl był bardzo barwny i pełen muzyki. Tancerze zaprezentowali niezwykłe choreografie, a scenografia oraz kostiumy pozwoliły przenieść się w magiczny świat Klary, tajemniczego Dziadka do Orzechów oraz Krainy Słodyczy. Cała wycieczka przebiegła w miłej atmosferze….
Dzień Edukacji Narodowej – Misie, Motylki, Jeżyki i Żabki
PrzezDarek14 października przedszkolaki z grup „Motylki”, „Misie”, „Jeżyki” i „Żabki” obchodziły Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci wzięły udział w apelu, podczas którego wysłuchały hymnu narodowego, złożyły życzenia wszystkim pracownikom przedszkola, a także otrzymały drobne upominki na pamiątkę tego dnia.
Dzień książki – Jeżyki, Motylki, Misie
PrzezDarekPrzedszkolaki z grup Jeżyki, Misie i Motylki obchodziły Dzień Książki. W ten dzień dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione książeczki z domu o których chętnie opowiadały. W trakcje zajęć dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki, utworzyły kodeks czytelnika, przeliczały pozycje książkowe oraz dzieliły na sylaby tytuły książek. Na koniec dzieci wykonały zakładki do swoich książek.
Noworoczny koncert filharmonii
PrzezDarekOpowieścią o przygodach Sindbada Żeglarza rozpoczęło się noworoczne spotkanie z muzykami Lubuskiego Biura Koncertowego. Artyści, posługując się wieloma wyjątkowymi instrumentami, przenieśli naszych przedszkolaków w niezwykły świat muzyki. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem i zachwytem wysłuchały koncertu.
Kodeks przedszkolaka
PrzezDarekW pierwszym tygodniu roku szkolnego grupa Żabki zapoznała się z ważną umową, jaką jest kodeks przedszkolaka. Na podstawie obrazków, dzieci poznały właściwy sposób zachowania się w różnych sytuacjach w przedszkolu. Wszyscy zobowiązali się przestrzegać ustalonych reguł przez umieszczenie na tablicy z zasadami, wyciętego i podpisanego imieniem szablonu swojej dłoni.