„Spod naszej strzechy, czyli w kręgu baśni i legend polskich”

W piątek 7 listopada klasy drugie i trzecie pojechały do Sulechowa na przedstawienie pt. „Spod naszej strzechy, czyli w kręgu baśni i legend polskich”. Tym razem aktorzy przenieśli widzów w bajkowy świat  legend: O Piaście kołodzieju,  o Złotej kaczce i o Bazyliszku.  

Z każdej legendy dzieci poznały ważne przesłanie. 

  1. W życiu warto być pracowitym, gościnnym, dobrym i uczciwym człowiekiem. 
  1. Pieniądze szczęścia nie dają. Warto dzielić się z innymi, mieć dobre serce, nie być egoistą. 
  1. Nigdy się nie poddawać. Walczyć z przeciwnościami  można przez spryt, a nie siłą. Każdy może być bohaterem. 

Podobne wpisy